2019-04-25

У Добропіллі визначили переможця обласного етапу «Олімпійського лелеченя»

24 квітня в місті Добропілля, що на Донеччині, на базі міського палацу спорту відбувся фінал обласного (третього) етапу Всеукраїнського спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя» серед дітей 12-14 років.

Учасниками змагань стали 8 команд загальноосвітніх шкіл – кращі за підсумками зональних етапів, які пройшли 17 квітня в Добропіллі, Маріуполі, Слов’янську та 9 квітня в Бахмуті.

Хлопці та дівчата представляли Великоновосілківську ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Великоновосілківської районної ради, Родинську ЗОШ І-ІІ ступенів № 36 Покровської міської ради, Краматорську ЗОШ І-ІІІ ступенів № 25, Билбасівський ОЗЗСО І-ІІІ ступенів Слов’янської районної ради, Нікольську гімназію «Софія» Нікольської районної ради, Вугледарський НВК «Політехнічний ліцей», Костянтинівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1, Торецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 8 ВЦА міста Торецьк.

На урочистому відкритті дітей привітав відповідальний секретар-виконавчий директор Відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області Дмитро Подопригора. Він побажав учасникам чесної боротьби, під час якої кожен зміг би проявити свої найкращі спортивні та інтелектуальні здібності, а також продемонструвати відмінну командну взаємодію. Дмитро Подопригора нагадав, що головною нагородою для переможця обласних змагань є путівка на Всеукраїнський фінал «Олімпійського лелеченя».

З напутніми словами до школярів звернулись начальник Донецького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, член Виконкому Відділення НОК України в Донецькій області Ігор Нестеренко та начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Добропільської міської ради Віталій Кличов.

Спортивний захід складався з чотирьох частин: 1) презентація команд, де критеріями оцінки стали зовнішній вигляд, організованість виступу, загальне враження та девіз, 2) комбінована естафета, що складалася із 6 етапів, 3) вікторина на знання історії олімпійського руху, 4) рухлива гра.

За презентацію найбільшу кількість балів отримали юнаки і дівчата Великоновосілківського району, на другій сходинці опинились діти з Краматорська, на третій – із Билбасівки.

Учні Великоновосілківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 стали кращими і за підсумками комбінованої естафети. Друге місце тут посіла команда Билбасівського ОЗЗСО І-ІІІ ступенів, третє – Родинської ЗОШ І-ІІ ступенів № 36.

Школярі Билбасівки та Родинського повторили свої досягнення в естафеті й у наступному виді програми – вікторині, де учасникам поставили 15 запитань про історію олімпійського руху. Найбільшу ж кількість правильних відповідей надали школярі Вугледарського НВК «Політехнічний ліцей».

Доля путівки на Всеукраїнський фінал «Олімпійського лелеченя» вирішилась у рухливій грі. Друге місце в цій програмі принесло успіх у загальному заліку обласного етапу «Олімпійського лелеченя» учням Билбасівського ОЗЗСО І-ІІІ ступенів Слов’янського району під керівництвом Миколи Смоляра. Склад команди-переможниці такий: Ірина Жидкова, Юлія Падалка, Віталій Кузякін, Іван Ребік, Венера Нурієва, Герман Нефьодов, Андрій Потапов, Максим Михайлов, Дарья Золотарьова-Кулініч, Олександр Яйлов, Ольга Шевченко, Діана Баринова.

Школярі з Великої Новосілки, посівши 4 місце в рухливій грі, стали срібними призерами обласного етапу. У активі команди Родинської ЗОШ І-ІІ ступенів № 36 – треті місця в останньому виді програми та загальнокомандному заліку. А кращі в рухливій грі, хлопці і дівчата з Торецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 8, завершили виступ на підсумковій 6 сходинці.

Переможців та призерів у кожній із чотирьох частин обласного етапу «Олімпійського лелеченя» нагородили командними грамотами, а кращих у загальному заліку – кубками, грамотами та медалями від Відділення НОК України в Донецькій області. Усі команди отримали олімпійську літературу та м’ячі від Національного олімпійського комітету України, а кожен учасник заходу – подарунки з олімпійською символікою від обласного відділення НОК України.

Для довідки:

Всеукраїнський спортивно-масовий захід серед дітей «Олімпійське лелеченя» проходить з початку навчального року серед учнів загальноосвітніх шкіл дев’ятий рік поспіль за ініціативи Національного олімпійського комітету України та підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства молоді та спорту України.

Мета заходу – виховання дітей у дусі олімпійських цінностей та впровадження в суспільстві здорового способу життя, що у свою чергу має забезпечити поліпшення здоров’я нації, її фізичний розвиток і духовне збагачення.

Добропілля прийняло фінал обласного етапу «Олімпійське лелеченя» вперше. За підсумками участі у всеукраїнському етапі Донеччина показала найкращий результат в 2017 році, коли команда Великоновосілківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 здобула перемогу.

Поділитись